De Hea odbranio dva penala: Fiorentina srušila Milan, Pavlović ponovo presedeo meč na klupi!
David de Hea, Foto: Andrea Staccioli/Insidefoto/Shut / Shutterstock Editorial / Profimedia

Serija a

Lud meč u Firenci

Objavljeno: 22:53h

Fudbaleri Fiorentine savladali su na stadionu "Artemio Franki" Milan rezultatom 2:1 u okviru 7. kola Serije A.

Tim iz Firence sada je 11. sa deset bodova, dok je velikan sa San Sira na šestoj poziciji sa samo bodom više od večerašnjeg rivala.

Utakmica je krenula penalom za domaću ekipu.

Dodo je oboren u šesnaestercu Rosonera, a glavni arbitar Luka Paireto je posle gledanja VAR snimka pokazao na belu tačku.

Moiz Kean je preuzeo odgovornost, ali je Majk Manjan sjajno zaustavio njegov udarac sa bele tačke.

Nedugo posle toga Ken postiže gol koji je poništen zbog ofsajda, a potom je najbolju šansu za Milan imao Rafael Leao.

Fiorentina je povela pogotkom Jasina Adlija u 35. nakon sjajne individualne akcije.

Tu nije bilo kraju drami u prvom poluvremenu. Milan je u 44. minutu dobio penal zbog neopreznog starta Luke Ranijerija.

Teo Ernandez ga je šutiao, ali je David de Hea uspeo da mu odbrani udarac.

Kenu je na startu drugog dela poništen još jedan gol zbog ofsajda, a potom je Ken napravio penal za Milan.

Ovog puta loptu je uzeo Tami Ejbraham, ali je i njega uspeo da zaustavi bivši golman Mančester junajteda. Igrao se 56. minut.

Ipak, četiri minuta kasnije Milan stiže do gola preko Kristijana Pulišića, koji igra u sjajnoj formi.

Pobedu Fiorentini doneo je Albert Gudmundson u 73. minutu.

Do kraja meča oba tima imala su svoje šanse, dok je crveni karton zaradio trener domaćih Rafaele Paladino.

Strahinja Pavlović presedo je ceo meč na klupi za rezervne igrače, dok Luke Jovića nije bilo u timu Milana.